13 czerwca 2024

olkuszwoda.pl

Dominika Olkusz-woda. Eksperst inwestycyjny

Jak złożyć wniosek o kredyt na samochód?

Po przeprowadzeniu wstępnych rozmów z przedstawicielem banku i zapoznaniu się z wszelkimi warunkami kredytu człowiek staje się już w pełni gotowy na to, by po ten kredyt rzeczywiście sięgnąć. Wtedy właśnie dochodzi do złożenia wniosku kredytowego.

Wniosek o kredyt na samochód

Składa się go wraz z pewnymi dokumentami wymaganymi przez bank, wśród których zawsze znajdzie się dokument tożsamości (najczęściej dowód osobisty, rzadziej prawo jazdy) oraz zaświadczenie o zarobkach, które każdy może wziąć sobie w swoim zakładzie pracy, prosząc o nie pracodawcę. Większość banków zażąda również okazania wyciągu z konta bankowego albo alternatywnie rozliczenia podatku wykonanego w poprzednim roku. To, w jaki dokładnie sposób uzyskuje się kredyt samochodowy, zależy bowiem od banku. Różne są zasady ubiegania się o pożyczki. Niektóre banki akceptują więc wyciąg z konta bankowego, podczas gdy inne zamiast niego życzą sobie właśnie rozliczenia PIT za poprzedni rok.

Jakie warunki trzeba spełnić?

Na portalu www.gieldy.pl udało nam się znaleźć warunki, jakie należy spełnić podczas ubiegania się o kredyt. A artykułu wynika, że warunki zależą też od konkretnej sytuacji i różnych innych okoliczności. Jeżeli bowiem ten kredyt samochodowy jest zaciągany przez osobę prowadzącą działalność gospodarczą, najprawdopodobniej zostanie ona poproszona o okazanie zaświadczenia o nadaniu numeru REGON oraz NIP, a także i o przekazanie zaświadczenia z KRD (Krajowego Rejestru Długów) oraz CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej).

W niektórych przypadkach banki proszą również o zgodę na wzięcie kredytu współmałżonka. Tyczy się to oczywiście wyłącznie osób znajdujących się w związkach małżeńskich, więc jeśli o kredyt samochodowy ubiega się singiel, on takimi sprawami kompletnie nie musi się przejmować. A co jeszcze okaże się ważne? Na pewno wszelkie dokumenty związane już bezpośrednio z kupowanym samochodem. Bank musi wiedzieć, na jaki pojazd pożycza klientowi pieniądze. Nie ma więc sensu wybierać się po kredyt na samochód, jeżeli nie wie się jeszcze nawet, na jakie auto chce się go przeznaczyć.