12 lipca 2024

olkuszwoda.pl

Dominika Olkusz-woda. Eksperst inwestycyjny

Jak korzystać z promocji bankowych?

Dodatkową gotówką nikt nie pogardzi. Zwłaszcza, gdy zdobyć ją można w sposób prosty i nie wymagający wysiłku. Właśnie takim sposobem na zarabianie kuszą instytucje finansowe – banki. Oferują one nowym klientom promocje, dzięki którym zyskują obie strony. Użytkownik dostaje przelew na określoną w regulaminie sumę, a bank zyskuje nowego klienta. Teoretycznie proste. Ale jak promocje bankowe wyglądają w praktyce?

Należy pamiętać, że jest to forma reklamy danego banku. Przyciągnięcie nowego klienta to jedno, zachowanie go na dłużej to drugie. Jednak jeśli okazuje się, że warunki promocji bankowych są ciekawe i nie obciążają naszych codziennych aktywności to z chęcią z nich korzystamy. Po spełnieniu narzuconych przez bank warunków i otrzymaniu premii możemy zwyczajnie zamknąć konto i wrócić do naszego osobistego wiodącego konta. No dobrze. Ale co zwykle trzeba zrobić, by bank dokonał na nasze konto przelewu w wysokości nawet do 200 zł?

Zwykle pierwszym warunkiem jest nowy rachunek bankowy. Wcześniej nie mogliśmy korzystać z usług banku, w formie konta bankowego czy lokaty. Osoby, które wcześniej brały udział w promocji bankowej danej instytucji również są wykluczone. Następnie na konto bankowe należy dokonywać przelewów na określoną kwotę i wykonywać transakcje, polegające np. na opłatach za pomocą karty czy blika. Po spełnieniu warunków w określonym w regulaminie terminie otrzymujemy nagrodę w postaci środków pieniężnych.